Buty wojskowe – jakie sprawdzą się najlepiej?

Posted on

Każdy, kto bierze udział w obozach survivalowych, doskonale wie, jak ważny jest właściwy dobór butów na takie wyjazdy. Najlepiej w takim przypadku sprawdzą się przystosowane do trudnych warunków buty wojskowe. Na rynku dostępne są ich różne modele. Wybór jednak nigdy nie powinien być przypadkowy. Warto zatem wiedzieć, czym kierować się przy wyborze butów wojskowych, tak aby spełniły one swoje zadania.

Bezpieczne i wygodne buty wojskowe

 

Każdy, kto bierze udział w obozach survivalowych, doskonale wie, jak ważny jest właściwy dobór butów na takie wyjazdy

To, co przede wszystkim charakteryzować powinno dobrej jakości buty wojskowe to ich wytrzymałość. Dlatego też wybierając konkretny model takich butów, szczególną uwagę zwrócić należy na cholewkę. Dobrym wyborem będą buty, których cholewka wykonana jest z naturalnej skóry. Sięgnąć można także po buty, które wykonane zostały z dobrej jakości tworzyw sztucznych. Takie buty to gwarancja odpowiedniej wytrzymałości i odporności na trudne warunki atmosferyczne, z którymi radzić trzeba sobie na obozach survivalowych. Istotna przy wyborze butów jest również ich podeszwa. Pod tym kątem warto postawić na buty marki SpecShop – Helikon. Firma oferuje buty z podeszwą wykonaną z grubej gumy, które solidnie chronią podbicie stopy.

Buty wojskowe na lato

Przy wyborze butów wojskowych pod uwagę wziąć należy również porę roku, w której planuje się w nich chodzić. Inne buty sprawdzą się bowiem wiosną i latem, a inne jesienią i zimą. Lato to pora roku, która charakteryzuje się wysokimi temperaturami. W takim przypadku dobrym wyborem będą buty wykonane z lekkich i oddychających materiałów. W takich butach stopy nie będą się pocić nawet przy wysokich temperaturach. Oczywiście materiał, z którego buty zostały wykonane, musi być także trwały i wytrzymały. Dzięki temu buty posłużą przez kilka dobrych lat. Poza tym, warto sięgnąć po buty z długą cholewką, która chronić będzie stopy przed urazami.

Buty wojskowe na zimę

 

Przy wyborze butów wojskowych pod uwagę wziąć należy również porę roku, w której planuje się w nich chodzić

Nieco inny rodzaj butów sprawdzi się w zimowych warunkach. Przede wszystkim postawić w tym przypadku należy na obuwie zapewniające dobrą izolację. Dzięki temu stopy chronione będą przed mrozem i niską temperaturą. Na okres zimowy koniecznie zakupić należy buty z antypoślizgową podeszwą. Tu znów polecić można obuwie oferowane przez markę Helikon. Poruszanie się w takich butach w śniegu czy na lodzie na pewno będzie bezpieczniejsze. Jeśli mowa o butach na zimę to nie można zapomnieć o odpowiedniej cholewce. Ta cechować musi się dużą wytrzymałością. Istotne jest, aby cholewka ściśle przylegała do stopy. Zapewni to kostce właściwą stabilizację, a tym samym zwiększy bezpieczeństwo.