Co to jest KaBar?

Posted on

KaBar jest współczesną nazwą noża bojowego. Po raz pierwszy został on użyty podczas drugiej wojny światowej przez Korpus Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych. Jednym z pierwszych noży z oznaczeniem KaBarbył model Mark1.

Przeznaczenie noży KaBar

Noże KaBar produkowane są z myślą o wykonywaniu jak najtrudniejszych zadań. wykonane są z materiałów najwyższych jakości i bardzo wytrzymałych. Dlatego cieszą się dużą popularnością wśród żołnierzy, miłośników survivalu, turystów oraz każdego, kto potrzebuje niezawodnego noża.

Rodzaje noży KaBar

KaBar jest współczesną nazwą noża bojowego

Najpopularniejszym modelem jest nóż KaBar Dozier, który ma ostrze składane. Jest on bardzo lekki i nie zajmuje dużo miejsca, dlatego cieszy się dużą popularnością wśród klientów. Ma profil głowni typu drop point, a także blokadę Black Look, która nigdy nie zawodzi. Nóż ten przeznaczony jest do wykonywania różnych, trudnych codziennych zadań nie tylko w pracy, ale również na obozach, podczas wycieczek za miasto i w wielu innych sytuacjach.

Ostrze tego noża może mieć różne kolory, podobnie jak i rękojeść.

Innym rodzajem noży KaBar są te do samoobrony z serii TDI. Są one małe i lekko zakrzywione, a ich rękojeść umożliwia chwyt pistoletowy. Zaprojektowano je jako noże do walki w bliskim dystansie, do samoobrony. Noże te mają wykonaną z tworzywa, bardzo wygodną pochwę, którą można przenosić na pasach taktycznych, a w razie potrzeby szybko wyciągnąć. Ostrze tych noży wykonane jest ze stali o wysokich właściwościach tnących. Można je również szybko naostrzyć.

Noże z serii TDI przeznaczone były początkowo dla policjantów.

Kolejnym rodzajem noży KaBar są bardzo popularne noże kosmiczne. Posiadają one charakterystyczne niebieskie okładziny, podobnie jak ostrza, części i chwyty użytkowe. Narzędzia te posiadają powłokę, która jest jasna i sproszkowana.

Najpopularniejszym modelem jest nóż KaBar Dozier, który ma ostrze składane

Cechy charakterystyczne noży KaBar

Noże te mają stałą głownię. Okazują się wyjątkowo wytrzymałymi narzędziami, które produkowane są z precyzją i z dbałością o najdrobniejszy nawet szczegół, przy wykorzystaniu najnowszych osiągnięć techniki. Wykonywane są z wysokogatunkowych stali nierdzewnych i węglowych. Rękojeści również są bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Mogą być doskonałym pomysłem na prezent dla wszystkich miłośników wędkowania, wycieczek survivalowych i dla każdego, kto lubi długo przebywać na łonie natury.

Noże te można kupić w dobrych sklepach z militariami, gdzie znaleźć można ich ogromny wybór, zarówno przez internet jak w sklepach stacjonarnych.