Jaką odzież taktyczną wybrać?

Posted on

Cechy odzieży taktycznej

Od plecaków wyrafinowanych po ulepszone kamizelki kuloodporne – musimy przyznać, że sprzęt taktyczny przeszedł ostatnimi czasy sporo innowacji. Popyt na produkty tego rodzaju jeszcze się nie skończył, ponieważ zainteresowanie odzieżą taktyczną cały czas rośnie i wygląda na to, że tak szybko nie spadnie. To zainteresowanie jest tak naprawdę jednym z powodów, dla których tak wiele osób inwestuje w taktyczny sprzęt.

Wiele osób zastanawia się, czym jest odzież taktyczną oraz czym się różni od normalnej odzieży. Spieszymy się z odpowiedzią na to pytanie. Podstawowa różnica to na pewno cel ubrania. Zwykła odzież może być poniekąd formą wyrażania siebie, z kolei odzież taktyczna służy konkretnemu oraz praktycznemu celowi i musi sprawdzić się w trudnych warunkach. Cele te są mocno zróżnicowane. Bezpośrednio zależą od przeznaczenia taktycznego ubrania. Doskonale wiemy, że inne ubrania nosi myśliwy, a inne policjant. Musimy także pamiętać, że wyposażenie taktyczne to również gadżety. Mamy na myśli standardowe lornetki, trwałe latarki, scyzoryki, wodoodporne etui, a nawet gogle noktowizyjne oraz okulary przeciwsłoneczne. Wszystko to należy do kategorii wyposażenia taktycznego.

Co się składa na taktyczny strój?

Ubranie, które ma nam służyć w ekstremalnych warunkach, musi pochodzić od sprawdzonego producenta. Możemy na pewno polecić producenta Helikon ze strony www.specshop.pl. Aby skompletować strój taktyczny, musimy pamiętać o jego najważniejszych częściach. Część pierwsza to kurtka taktyczna. Ma często takie same cechy, których możemy oczekiwać od spodni oraz pasów taktycznych. Posiada bardzo dużo kieszeni głębokich, które umożliwiają zabranie ze sobą wszelkich najpotrzebniejszych rzeczy. Kurtki chronią nas przed zmieniającymi się warunkami atmosferycznymi. Muszą być wodoodporne oraz stworzone z oddychającego materiału.

Kolejny element to spodnie taktyczne. Spodnie z kolei muszą mieć liczne oraz głębokie kieszenie. Posiadają także szwy wzmocnione, aby móc umożliwiać swobodny ruch i przebywanie w przeróżnych pozycjach. Niektóre modele spodni nawet mają zamaskowaną ochronę nakolanników, a do tego pozostają wygodne. Odzież taktyczną można, a wręcz nosić należy w celu usprawnienia wszelkich funkcjonalności w terenie na ciężkich fizycznych treningach. Ostatni podstawowy element to buty taktyczne. Służą one do poruszania się w trudnym terenie. Musimy pamiętać, że potrzebujemy wytrzymałego obuwia. Każdy żołnierz zna wszelkie niebezpieczeństwa, które są związane z okopową stopą. Odpowiednie buty pomogą nam tego uniknąć.