Magazynek Magpul PMag

Posted on

Myślistwo i strzelectwo sportowe to hobby, które wymaga przede wszystkim odpowiedniego sprzętu. Składają się na niego bardzo różne akcesoria, a jednym z kluczowych jest broń. Od jej jakości w dużej mierze zależy wygoda i celność, więc warto zainwestować w odpowiedniej jakości sprzęt, a także dopasować do niego kompatybilne elementy, takie między innymi jak magazynek Magpul PMag.

Magazynek na naboje Magpul PMag

Myślistwo i strzelectwo sportowe to hobby, które wymaga przede wszystkim odpowiedniego sprzętu

Magpul PMag to akcesorium, które odznacza się wygodą i wysoką jakością użytkowania. Powszechnie stosowany zarówno przez myśliwych, jak i miłośników strzelectwa sportowego kompatybilny jest z różnymi rodzajami bron palnej, w tym przede wszystkim:

a także wieloma innymi karabinami, dlatego przed zakupem koniecznie należy upewnić się, że wybrane przez nas akcesorium będzie pasować do broni palnej, której chcemy używać w połączeniu z tym magazynkiem.

Właściwości magazynka

Tego rodzaju magazynek cieszy się świetnymi opiniami i podlega ciągłym modernizacjom, dzięki czemu mamy pewność, że każdy nowszy model wpisuje się jeszcze lepiej w potrzeby strzelców i myśliwych. Jego cechą charakterystyczną jest wzmocniony korpus z polimeru, dzięki czemu jest on nie tylko bardzo wytrzymały, ale również lekki, co zdecydowanie przekłada się na wygodę w jego użytkowaniu. Zwiększona stopka oraz żebrowana powierzchnia zapewniają lepszy chwyt i wymianę magazynka nawet w przypadku mokrych czy spoconych dłoni.

Na uwagę zasługuje równie zastosowanie specjalnej, nierdzewnej sprężyny, która dodatkowo została zabezpieczona antykorozyjną powłoką oraz samopoziomującego się popychacza o właściwościach samosmarujących. Wpływa to nie tylko na niezawodność magazynka Magpul PMag, ale również jego sprawniejszą obsługę nawet w wyjątkowo trudnych warunkach.

Co jeszcze składa się na niezawodność tego popularnego i wysokiej jakości magazynka? Do jego istotnych cech cenionych przez jego użytkowników należy również konstrukcja kompatybilna z dłuższą amunicją, blokada chroniąca przed głębokim wsunięciem magazynka do gniazda, czy osłona chroniąca wlot magazynka, którą można wygodnie zdejmować.

Konstrukcja magazynka Magpul PMag jest prosta i intuicyjna, dzięki czemu sprzęt ten bez obaw może być stosowany w warunkach polowych. Jest wytrzymały na upadki, mechaniczne uszkodzenia, a dzięki dołączanej do sprzętu osłonie, chroniony jest również przed zabrudzeniami w sytuacjach, gdy nie bywa używany. Pomimo wielu zalet ten model magazynka jest również atrakcyjny pod względem cenowym, a to także wpływa na jego popularność.